Skandali/ Denoncon ish-zv.ministri i Arsimit: Në UET u diplomuan ata që kanë 8 provime të mbartura

Publikuar tek: aktualitet, më 21:02 29-08-2019 Skandali/ Denoncon ish-zv.ministri i Arsimit: Në UET u diplomuan ata që kanë 8 provime të mbartura Foto nga ceremonia e diplomimit ne UET

Ish zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka, ka denoncuar një skandal në Universitetin Europian të Tiranës.

Sipas tij, UET po diplomon studentë kur ata ende nuk i kanë mbyllur provimet. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Muka shkruan se në emrat që thirren so të diplomuar në ceremoninë e diplomimit në UET ka nga ata që kanë deri në 8 provime të mbartura.

Postimi i plotë:

A e dini qe ne Shqiperi mund te diplomoheni njehere dhe me pas te jepni provimet?

E gjeni si OFERTE te UET. UET te diplomon njehere dhe me vone mund te mbyllesh provimet. Ne emrat qe thirren si te diplomuar ne ceremonine e diplomimit te UET ka nga ata qe kane deri ne 8 provime te mbartura! 

taulantmuka.jpg

Ish zevendesministri i Arsimit pas doreheqjes se Ervin Demos, Taulant Muka 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0104820728302
array(1) { ["section"]=> string(103) "skandali-denoncon-ish-zv-ministri-i-arsimit-ne-uet-u-diplomuan-ata-qe-kane-8-provime-te-mbartura-176671" }