Skandali diplomatik, thellohen përplasjet mes SHBA dhe Britanisë së Madhe

Publikuar tek: bota, më 20:29 09-07-2019 Skandali diplomatik, thellohen përplasjet mes SHBA dhe Britanisë së Madhe Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe ambasadori i Britanise se Madhe ne Washington, Kim Darroch

Presidenti i SHBA, Donald Trump, pasi qeveria britanike ka konfirmuar ambasadorin e tyre Kim Darroch pas skandalit diplomatik të rrjedhjeve të dokumenteve të fshehta, e ka quajtur këtë të fundit ‘një njeri shumë budalla’.

Trump deklaroi se nuk do të punojë më me ambasadorin britanik në Washington pas skandalit diplomatik me rrjedhjet e informacioneve, ku ndër të tjera ambasadori britanik ka thënë që administrata Trump është e ‘paaftë’.

Ndërkohë qeveria britanike ka bërë me dije se ka nisur një hetim të posaçëm për rastin e skandalit diplomatik me kabllogramat e ambasadës britanike në Washington.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012934923171997
array(1) { ["section"]=> string(79) "skandali-diplomatik-thellohen-perplasjet-mes-shba-dhe-britanise-se-madhe-171685" }