Skandali/ Dy policë të paraburgimit filmohen duke u argëtuar me armën e punës dhe pamjet mbërrijnë në newsbomb.al

Publikuar tek: aktualitet, më 11:15 30-08-2015

Dy punonjës të një insitucioni të vuajtjes së dënimit me inicialet E.H. dhe M.Gj. janë filmuar nga një celular dhe filmimi amator ka mbërritur në redaksinë e newsbomb.al.

Dy punonjësit e policisë jane fiksuar nga kamerat e celularëve, duke bërë qitje me pistoletat e punës në periferi të Komunës Petrelë. Por jo vetëm kaq, me pistoletat e tyre të punës qëllojnë drejt bashkëvendasve të tyre në një poligon të sajuar për zbavitje. “Hej, mos mi harxhoni fishekët e mi, sa fishekë kam unë?”, dëgjohet të thotë në video njëri prej punonjësve .

“E vështirë mo, punë e vështirë!” “Ou, e vështirë? Po pse kështu?!”, ja pret tjetri. “Avash, avash se ke fishekë or burrë”, i thotë më në fund kolegu-kolegut i cili vazhdonte të qëllonte i pashqetësuar.

Kur një armë zjarri kthehet në një mjet argëtimi, në një zonë që askush nuk e ka përcaktuar e as studiuar për nivelin e rrezikshmërisë, ku kurrsesi nuk mund të realizohen qitje aq kohë sa banorët janë aty, atëhere situata përbën vërtet një skandal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet tmerri, si përdhunoheshin vajzat shqiptare nga ushtarët turq (SKICAT)
Fushë-Arrëz, furgoni përplas fëmijën teksa luante, dërgohet me urgjencë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.013315916061401
array(1) { ["section"]=> string(118) "skandali-dy-police-te-paraburgimit-filmohen-duke-u-argetuar-me-armen-e-punes-dhe-pamjet-mberrijne-ne-newsbomb-al-19511" }