Skandali i 'mësuesit zhigolo', reagon gazetarja: Në Fier skandalet seksuale mbulohen edhe kur viktimat reagojnë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 21-02-2020 Skandali i 'mësuesit zhigolo', reagon gazetarja: Në Fier skandalet seksuale mbulohen edhe kur viktimat reagojnë Mesuesi Agrin Bego i arrestuar nga policia

Pas publikimit të skandalit me mësuesin zhigolo në shkollën 'Jakov Xoxa' në Fier, ka reaguar gazetarja Laureta Roshi, e cila shprehet se skandalet seksuale në Fier mbulohen edhe kur viktimat reagojnë.

Roshi akuzon edhe mësuesin "V", i cili jepte çelësin e shtëpisë për abuzimin me nxënësit, duke thënë se bashkëshortja e tij është psikologia e shkollës, krahu i djathtë i drejtuesve të DAR Fier.

Gazetarja kujton  rastin kur një mësuese e re akuzoi drejtorin e moshuar për ngacmim seksual dhe i zuri vendin, duke theksuar se përveç këtyre mësuesve ka edhe të tjerë që ndihen të lënduar pas çdo skandali.

Statusi i plotë i gazetares:

Fier : Skandiali Seksual "fat" i karrieres

Heshtja bie pas arrestimit te mesuesit abuzues dhe avokatit qe tentoi ndryshimin e deshmise se nxeneses se abuzuar. Nje proteste para kryeministrise, nje kerkese apel ndaj Besa Shahinit te gjitha kalojne..harrohen. Zevendes ministrja e arsimit erdhi ne Fier foli per maturen nga biblioteka..

Ne shkollen e muzikes "Jakov Xoxa" turperimi duhet te jete per te gjithe koleget e Beges abuzues apo jo..Bashkshortja e tij ne ate shkolle u rrit ne karriere vit pas viti..sanitare..sekretare..eu c faj ka thua..

Mesuesi i shkolles V qe jepte celsin e shtepise per abuzimin me nxenesit eshte i qete pasi bashkshortja e tij M eshte po psikologia e shkolles, krahu i djathte i drejtuesve ne DAR Fier.

Perfundimisht turperimi eshte individual, heshtja nuk eshte me e moralshme..per asnje nga 80 mesuesit e shkolles me 400 femije dhe ku pushteti lokal investoi fort per permiresimin e mjediseve.. Po nese lageshtira dhe myku u largua disi dhe muri rrethues ka piktura te ndricuara, skutat e abuzimit nuk u mbuluan. Denoncimi i rastesishem hapi gjirizin..Fundja te gjithe i lajne duart dikush duke kujtuar se ka femijet aty nxenes..dikush se sot nxenesit jane lloj lloj..asnje doreheqje..

Ne fakt drejtorja e shkolles ish mesuese aty s besoj se rri zgjuar per pafoljen e saj...psikologia MM e shkolles nuk po divorcohet nga burri kodosh..me ne fund te fundit jemi ne Fier, ku pas cdo skandali seksual ne administrate te lulezon karriera..vecanerisht kur ja bashkangjit partise x..y...hiret e pajhiret e tua

Nje nga drejtoreshat sot mbahet mend ne shkollen e fshatit se dikur mesuese e re e akuzoi drejtorin e moshuar per ngacmim seksual dhe ja zuri vendin..me pas oreksi ju hap u grind dhe me shoqen drejtore te madhe..dhe burri i saj e ngacmonte..tjetra ne qytetin fqinj lepe peqe me deputetin e zones...ufff te rriturit vishen me ngjyra te forta dhe i ikin mjerimit te zgjyres qe ngjit gjirizi..Ne Fier skandalet seksuale mbulohen edhe kur viktimat reagojne ...duke u dorehequr por Femijet duhen mbrojtur me pune, pune me dinjitet dhe per qytetare me dinjitet.. Ne Fier si ne cdo vend ka mesues plot dinjitet, njerez qe ndihen shume te lenduar kur pas cdo skandali qe del ne siperfaqe, nuk zgjedhin makiazhin po pyesin po femija si eshte..si jane femijet e abuzuar te rritur tashme ...

Femijet jane Femije..po kush i prek shpaguan gjate..

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092010498046875
array(1) { ["section"]=> string(114) "skandali-i-mesuesit-zhigolo-reagon-gazetarja-ne-fier-skandalet-seksuale-mbulohen-edhe-kur-viktimat-reagojne-196013" }