Skandali, ja çfarë ka ndodhur me “vettingarin” ish-ministër që dhuratën më të shtrenjtë e kishte 70 euro

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:49 09-11-2017 Skandali, ja çfarë ka ndodhur me “vettingarin” ish-ministër që dhuratën më të shtrenjtë e kishte 70 euro

Video ku kandidatët për institucionet e vettingut pyeteshin nga profesori i njohur, Përparim Kabo u bë virale në rrjetet sociale, me përgjigjet e “vetingarëve” që linin shumë për të dëshiruar.

Por pavarisht nivelit të ulët kulturor që shfaqën disa prej tyre dhe performancën e dobët në prezantim, duket se kjo nuk ka ndikuar në vendim për t’i bërë ata pjesë të procesit të vettingut.

Këtë gjë e ka zbuluar në një postim në rrjetet sociale Ilir Kaduku. Ky i fundit është një nga themeluesit e Partisë Demokratike dhe thotë se një nga kandidatët, që tha se dhurata më e shtenjtë që kishte marrë ishte 70 euro, kishte fituar si pari në garë.

Kaduku e cilëson si turp të madh këtë gjë dhe kërkon ndërhyrjen e opozitës edhe pse e thekson se ajo është fallso.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_20_copy.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075740814208984
array(1) { ["section"]=> string(107) "skandali-ja-cfare-ka-ndodhur-me-vettingarin-ish-minister-qe-dhuraten-me-te-shtrenjte-e-kishte-70-euro-98984" }