SKANDALI: Listën me emrat e gazetarëve e nxori një i arrestuar nga SHIKU

Publikuar tek: aktualitet, më 22:46 22-10-2018 SKANDALI: Listën me emrat e gazetarëve e nxori një i arrestuar nga SHIKU

Historiani i njohur Arben Llalla ka folur në një lidhje telefonike në emisionin “360 gradë” për skandalin e Greqisë me mediat shqiptare dhe për ngjarjet e fundit.

Llalla ka zbuluar se listën e publikuar me emrat e gazetarëve të cilët pretendohen se janë paguar, e ka nxjerrë Festim Lako, një i arrestuar nga Shiku.

“Një portal i ndyrë aty ka publikuar disa emra, mes tyre dhe unë. Dhe del që nga përgjimet e internetit, del që këtë listë e ka bërë miku Elena Kocaqi, një shqiptarë që jeton në Hollandë, Festim Lako. I arrestuar nga Shiku i Shqipërisë dhe ka treguar çfarë duhet të tregonte. Pra, ajo listë që qarkullon në portalet shqiptare për disa like, e për disa klike, kodi i publikuar është adhe, Rustem e ka emrin”, tha Llalla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006803035736084
array(1) { ["section"]=> string(78) "skandali-listen-me-emrat-e-gazetareve-e-nxori-nje-i-arrestuar-nga-shiku-138740" }