Skandali me dëftesat, Nikolla: Tenderin s’e bën ministria, u vonuan për një gabim

Publikuar tek: barometri, më 09:05 18-07-2018 Skandali me dëftesat, Nikolla: Tenderin s’e bën ministria, u vonuan për një gabim Lindita Nikolla

Gjatë diskutimeve dhe debateve të shumta sot  në Komisionin e Medias, ku deputetja demokrate Albana Vokshi ka denoncuar skandalin e ndodhur me deftesat, ku sot rreth 420 mijë nxënës të arsimit parauniversitar nuk kanë marrë dëftesat, ministrja Nikolla ka sqaruar se ato janë vonuar  për shkak të një gabimi në numrin rendor.

Sa për tenderin, Nikolla tha se tenderat për dëftesat nuk zhvillohen nga ministria e Arsimit por nga Ministria e Brendshme.

"Ka patur një gabim në numrin rendor të klasës së 9. Tenderi për dëftesat nuk kryhet nga MASR por nga sektori i prokurimit në Ministrine e Brendshme. Dëftesat po shpërndahen nëpër shkolla, akuzave që më janë ngritur do u shkojë deri në fund" u shpreh Nikolla.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026237010955811
array(1) { ["section"]=> string(85) "skandali-me-deftesat-nikolla-tenderin-s-e-ben-ministria-u-vonuan-per-nje-gabim-128272" }