Skandali me sistemin e radarëve, përplas Policinë me ministrinë e Mbrojtjes: E pavërtetë, sistemi funksional

Publikuar tek: aktualitet, më 21:15 06-09-2017 Skandali me sistemin e radarëve, përplas Policinë me ministrinë e Mbrojtjes: E pavërtetë, sistemi funksional

Pas lajmit të publikuar ditën e sotme lidhur me skandalin në sistemin e radarëve, ka ardhur reagimi nga ministria Mbrojtjes.

Në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se sistemi i radarëve është funksional 24 orë në 7 ditë të javës, dhe nuk ka asnjë problem.

Më tej në deklaratën e Ministrisë së Brendshme thuhet se ky sistem i instaluar që nga viti 2009, ka qenë gjithmonë funksional.

Qendra Ndërinstitucionale Operacionale dhe strukturat e tjera të sigurisë kanë përmbushur detyrimet e veta ligjore, në mënyrën më të mire të mundshme.”, -thuhet ndër të tjera në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes, shkruan BW.

Screenshot_4_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047137975692749
array(1) { ["section"]=> string(111) "skandali-me-sistemin-e-radareve-perplas-policine-me-ministrine-e-mbrojtjes-e-pavertete-sistemi-funksional-91396" }