Skandali me tendera, Krimi Ekonomik procedon penalisht Shefe e Financës në Prefekturën e Korçës

Publikuar tek: aktualitet, më 19:37 05-05-2017 Skandali me tendera, Krimi Ekonomik procedon penalisht Shefe e Financës në Prefekturën e Korçës

Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bazë të pamjeve filmike të transmetuara ditën e djeshme, tek emisioni investigativ “Fiks Fare” në Top Channel filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetases M.F, 50 vjeçe, banuese në Korçë,  me detyrë Shefe e Financës në Prefekturën e Korçës.

Procedimi ndaj saj filloi pasi dyshohet se ka kërkuar shuma parash, personave të interesuar për tendera duke premtuar favorizime për fituesin.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike" dhe "Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike" parashikuar nga nenet 258 e 259 të Kodit Penal.

Policia e Korçës gjen rastin të falënderojë dhe vlerësojë rolin e medias në luftën kundër paligjshmërisë dhe garanton qytetarët se do të ndëshkohet çdokush që shkel ligjin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha: Fituam në Kavajë. Reagon menjëherë Rama: Lulzim fitore të tilla paç ngahera, por më thuaj pse...
Dron nga çadra mbi Kryeministrinë, alarmohet Garda (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.020853996276855
array(1) { ["section"]=> string(100) "skandali-me-tendera-krimi-ekonomik-procedon-penalisht-shefe-e-finances-ne-prefekturen-e-korces-77639" }