Skandali me tenderat, lirohet nga burgu Artur Zoto

Publikuar tek: barometri, më 08:25 20-09-2018 Skandali me tenderat, lirohet nga burgu Artur Zoto

Shpallet i pafajshëm ish-drejtori i Burgjeve Artur Zoto.

 

Vendimi është marrë nga Gjykata e Apelit ditën e sotme.

Gjykata e Shkallës së Parë kishte dhënë dënimin me 5 vite burg për Zoton.

Hetimet për ish-drejtorin e Burgjeve nisën pas dyshimeve për abuzime në tenderat e ushqimeve në burgje dhe për marrjen e një ryshfeti në këmbim të tolerimeve në ambientet e burgut.

Zoto u dorëhoq nga detyra në korrik të vitit 2016 dhe u arrestua një vit më parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13215398788452
array(1) { ["section"]=> string(56) "skandali-me-tenderat-lirohet-nga-burgu-artur-zoto-134973" }