Skandali në Angli, tifozët e Chelsea thirrje rraciste ndaj Salah

Publikuar tek: sport, më 13:03 12-04-2019 Skandali në Angli, tifozët e Chelsea thirrje rraciste ndaj Salah

Pas një video skandaloze të publikuar në rrjet në Angli ka shpërthyer debat i ashpër.

Në video dëgjohet teksa një grup tifozësh të Chelsea shfaqen duke thirrur në kor. Ata bëjnë thirrje me sfond racist në drejtim të sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah, duke e cilësuar atë “bombardues”, ndërsa i referohen origjinës së tij islamike.

Ngjarja nga ndodhur në Pragë, përpara sfidës së Blutë e Londrës luajtën kundër Slavias në çerekfinalet e Ligës së Europës.

Ndërkaq, mediat ndërkombëtare raportojnë se klubi londinez identifikoi tifozët dhe i tërhoqi abonimet, duke mos i lejuar ata të hyjnë në stadium.

Po ashtu menjëherë reagoi edhe Liverpool, i cili kërkoi marrjen e masave.

Untitled-2.jpg

Untitled-5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0062539577484131
array(1) { ["section"]=> string(70) "skandali-ne-angli-tifozet-e-chelsea-thirrje-rraciste-ndaj-salah-160141" }