Skandali seksual në Iran, zyrtarët e lartë kapen mat me femra (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 23:51 29-08-2019 Skandali seksual në Iran, zyrtarët e lartë kapen mat me femra (FOTO) Flamuri iranian (Foto ilustruese)

Teherani është tronditur ditën e sotme nga një skandal seksual i disa zyrtarëve të lartë, videot të cilat janë bërë virale në internet.

Mësohet se dy kaseta me përmbajtje seksuale të politikanëve iranian janë përhapur në mediat sociale nga aktivistë që kanë tentuar të nxjerrin në pah hipokrizinë e zyrtarëve të cilët predikojnë moralin nën ligjin e rreptë islamik, sheriatin.

Sipas politikanëve iranian bazuar në ligjin e sheriatit, gratë që tradhtojnë duhet të dënohen me vdekje.

Videoja e parë është postuar në internit në fillim të këtij muaji dhe ka kapur zyrtarin Ali Mohammad Ahmadi, një ish guvernator iranian duke kryer marrëdhënie seksuale me një grua.

Po ashtu edhe politikani Abbas Malekzadeh, shfaqet në një foto duke përkëdhelur një grua.

Videoja, që mendohet se është filmuar nga Malekzadeh, është postuar katër ditë pasi politikani u arrestua për korrupsion, së bashku me tre zyrtarë të tjerë. Kurorëzimi dhe seksi jashtë martesës janë të paligjshme sipas ligjit iranian dhe për këto shkelje mund të ketë dënime deri me vdekje. 

Iran.jpg

Iraniiii.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012263059616089
array(1) { ["section"]=> string(72) "skandali-seksual-ne-iran-zyrtaret-e-larte-kapen-mat-me-femra-foto-176683" }