Skandaloze, ky është stadiumi ku do të luhet ndeshja Maqedoni-Shqipëri (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 20:52 18-07-2017 Skandaloze, ky është stadiumi ku do të luhet ndeshja Maqedoni-Shqipëri (FOTO)

Ndeshja mes Shqipërisë dhe FYROM, e vlefshme për ndeshjet eleminiatore për kampionatin botëror, Rusi 2018 do të luhet në një stadium të pazakontë.

Përballja e parë mes dy skuadrave u zhvillua në stadiumin e rikonstruktuar “Loro Boriçi” dhe përfundoi me rezultatin 2 me 1 për kuqezinjtë. Por ky standard i Shqipërisë, duket se nuk po respektohet nga fqinjët tanë, që kanë kërkuar në UEFA që ndeshja të luhet në stadiumin “Mladost”, në qytetin Strumica. Sipas palës Maqedonase stadium është zgjedhur për arsye sigurie dhe për të evituar përlasjet e mundëshme mes tifozëve shqiptarë më ata maqedonas.

Por kjo aryse nuk mund të jetë kurrësesi një justifikim i këtij vendimi, pasi në foton e siguruar nga newsbomb.al, kushtet e këtij stadiumi duken skandaloze. Në foto impianti, nuk duket i denjë as për një ndeshje të superligës shqiptare dhe jo më për një ndeshje të kalibrit ndërkombëtar.

Foto më poshtë:

20108374_1401322576610961_5619679445709110381_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02354097366333
array(1) { ["section"]=> string(80) "skandaloze-ky-eshte-stadiumi-ku-do-te-luhet-ndeshja-maqedoni-shqiperi-foto-86583" }