SKANDALOZE/ Ujërat e zeza të Sarandës derdhen në lumin Bistricë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:29 27-08-2017 SKANDALOZE/ Ujërat e zeza të Sarandës derdhen në lumin Bistricë

Pavarsisht investimeve dhe premtimeve të shumta, Saranda nuk po e mbyll dot problemin e ndotjes së plazheve nga ujërat e zeza për këtë sezon turistik.

Kësaj herë rruga e derdhjes së tyre në det duket disi më e gjatë, pasi po shkarkojnë në lumin e Bistricës, uji i të cilit derdhet po prapë në det duke ndotur në këtë mënyrë gjirin dhe plazhet e Sarandës.

Më herët ujërat e zeza dërgoheshin në impiantin e përpunimit, ndërsa sot në kanalin e Cukës, duke rikthyer kështu metodën e vjetër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë
“Xhudistja më e mirë në botë”, fjalët emocionuese të Majlinda Kelmendit »
Article Logic
Execution time: 0.011576175689697
array(1) { ["section"]=> string(68) "skandaloze-ujerat-e-zeza-te-sarandes-derdhen-ne-lumin-bistrice-90292" }