'Skeçi i radhës', Elisa Spiropali i përgjigjet Presidencës: Momenti kur Ilir Meta nuk ndikon dot më mbi trupin gjykues

Publikuar tek: politike, më 13:45 24-06-2019 'Skeçi i radhës', Elisa Spiropali i përgjigjet Presidencës: Momenti kur Ilir Meta nuk ndikon dot më mbi trupin gjykues

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar për vendimin e Kolegjit Zgjedhor, i cili la në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar kështru dekretin e Presidentit Ilir Meta.

Në një reagimin në twitter, Spiropali i është përgjigjur Presidencës. Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi e cilësoi si 'skeçin e radhës' vendimin e Kolegjit.

Ndërsa Spiropali në këtë rast paralelizon agresorin me viktimën duke u shprehur: "Ai momenti kur Ilir Meta nuk ndikon dot më mbi trupin gjykues dhe flet për skeç të orkestruar, fiks si ai momenti kur agresori bën viktimën duke folur për kurth të organizuar nga viktima!".  

elisa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026043891906738
array(1) { ["section"]=> string(121) "skeci-i-radhes-elisa-spiropali-i-pergjigjet-presidences-momenti-kur-ilir-meta-nuk-ndikon-dot-me-mbi-trupin-gjykues-169531" }