Skënder Brataj: Po shohim të moshuar që 'ia hedhin' virusit dhe të rinj që po këputen (Tregon arsyen)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:34 21-10-2020 Skënder Brataj: Po shohim të moshuar që 'ia hedhin' virusit dhe të rinj që po këputen (Tregon arsyen) Skënder Brataj

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, tha se virusi nuk e ka humbur aftësinë e tij për të bërë dëme.

Ai tha se mutacione të lehta ka pësuar, duke shtuar se moshat e treta po e kalojnë më mirë se moshat e reja, dhe se numri i këtyre të fundit sa vjen e rritet.

Kjo për shkak se nga frika të moshuarit po mbrohen ndërsa të rinjtë janë neglizhentë.

Brataj: Virusi e ka ndryshuar shfaqjen e sëmundjesshmërisë. Djersët apo kolla janë format e lehta, ndërsa temperatura dhe bllokimi i mushkërive janë format e rënda. Ne po shohim tani të moshuar që po ia hedhin sëmundjes dhë të rinj që po këputen. Sepse të moshuarit po mbrohen. I terrorizuam moshat e treta, mos dilni se do vdisni, bëni kujdes. Ndërsa të rinjtë nuk po marrin masa. Janë më neglizhentë.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Seanca gjyqësore u shty 90 herë’, djali i Remzi Hoxhës akuzon prokuroren: Erdhi 'argatja' e Sali Berishës dhe kërkoi heqjen e akuzave për të dyshuarit, rrëmbyesit u ngritën në detyrë
Turqia i vjen në ndihmë Shqipërisë, armatos vendin tonë me armë anti-dron »
Article Logic
Execution time: 0.013360023498535
array(1) { ["section"]=> string(103) "skender-brataj-po-shohim-te-moshuar-qe-ia-hedhin-virusit-dhe-te-rinj-qe-po-keputen-tregon-arsyen-224649" }