Skënder Gjinushi hyn në qeveri, PSD me dy zëvendësministra

Publikuar tek: politike, më 22:44 11-02-2016 Skënder Gjinushi hyn në qeveri, PSD me dy zëvendësministra

Skënder Gjinushi hyn në qeveri pas më shumë se një dekade në opozitë. Partia Socialdemokrate e mbetur jashtë parlamentit, tashmë do të ketë dy zëvendës ministra, ndërsa do të përfaqësohet edhe në nivel lokal.

Marrëveshja me kryeministrin Rama është konfirmuar nga Këshilli Kombëtar i kësaj partie, transmeton Vizion Plus. Emrat dhe ministritë ku do të përfaqësohet PSD nuk bëhen ende të ditura.

Gjatë kësaj mbledhje u përjashtuan është anëtaret e një grupi të pakënaqurish me kryetarin Gjinushi. Javën e kaluar, ata u bënë protagonistë të një incidenti në këtë parti, ku tentuan të ngrinin mocion mosbesimi ndaj kryetarit, por nuk u lanë të hyjnë në seli. Për këtë arsye, ata nuk janë më pjesë e strukturave drejtuese të PSD-së.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094490051269531
array(1) { ["section"]=> string(63) "skender-gjinushi-hyn-ne-qeveri-psd-me-dy-zevendesministra-32345" }