Skënderbeu shënon golin e nderit, por ndëshkohet me 5 gola

Publikuar tek: sport, më 19:58 22-10-2015 Skënderbeu shënon golin e nderit, por ndëshkohet me 5 gola

Skënderbeu ka mundur të shënojë golin e nderit vetëm 3 minuta nga përfundimi i kohës së rregullt. Ndësra Sportingu i Lisbonës ka marrë një fitore të rëndësishme duke shënuar edhe 3 herë të tjera në portën e Shehit.


Sporting Lisbon ka kaluar në avantazh 2-0 përballë skuadrës së Skënderbeut brenda 3 minutave.

Ka qenë një 11 metërsh i akorduar nga arbitri, i shndërruar në gol nga italiani Aquilani, i që i dha avantazhin në minutën e 38 portugezëve. Tre minuta më pas, një tjetër penallti e shkaktuar nga Kristi Vangjeli, i dhuroi Sportingut golin e dytë. 

Pak minuta më parë ka qenë Hamdi Salihi ai që është ndëshkuar me karton të kuq.


Në Portugali është duke u zhvilluar ndeshja e Europa League mes Sportingut të Lisbonës dhe Skënderbeut.

Rreth minutës së 23, ekipi shqiptar ka marrë një goditje të rëndë pasi sulmuesi kryesor i saj Hamdi Salihu është ndëshkuar nga gjyqtari i ndeshjes me karton të kuq, për shkak se preku topin me dorë.

Rezultati vazhdon të jetë 0-0, por ndeshja është në dominimin total të portugezëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021560907363892
array(1) { ["section"]=> string(63) "skenderbeu-shenon-golin-e-nderit-por-ndeshkohet-me-5-gola-23745" }