Skuadrat europiane të çmendura pas talentit lushnjar

Publikuar tek: sport, më 16:16 09-03-2015 Skuadrat europiane të çmendura pas talentit lushnjar

Lista e skuadrave që dëshirojnë shërbimet e talentit lushnjar, Rey Manaj sa vjen dhe zgjerohet më shumë.

Pas intersimit të vazhdueshëm të Juventusit dhe Palermos në garë kanë hyrë të tjera klube të mëdha europiane si Inter, Roma, Atletico Madrid dhe Genoa.

17 vjeçari Ray Manaj në ndeshjen e fundit me Cremonesen kundër Feralpisalo ka bërë një paraqitje të shkëlqyer duke shënuar një gol dhe dy asist. Në shkallët e stadiumit ndodheshin vëzhguesit e Juventusit dhe Genoas, të cilët tashmë janë të bindur për vlerën e lojtarit të Kombëtares Shqiptare.

Me shumë mundësi merkato e verës do të jetë momenti kur lojtari shqiptar të transferohet në një prej skuadrave presigjoze italiane dhe Juventus duket se është më afër talentit shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070881843566895
array(1) { ["section"]=> string(57) "skuadrat-europiane-te-cmendura-pas-talentit-lushnjar-5372" }