Slogan i Metës: Me qetësi dhe dashuri

Publikuar tek: politike, më 13:50 06-03-2015 Slogan i Metës: Me qetësi dhe dashuri

Pas zhvillimeve të fundit në Parlament e Prokurori, duket se Ilir Meta ka fituar një slogan që po e përdor shpesh këto kohë. ‘’Me qetësi’’, kjo është ajo që beson Meta.

Nisi fillimisht si një përgjigje ndaj Newsbomb.al, kur u pyet se çfarë komenti do të bënte pas akuzave të deputetit Tom Doshi. Më pas, e përsëriti disa herë në Parlament, kurse sot edhe e ka shkruar.

metaqetesidhedashuri

‘’Me qetësi dhe dashuri’’, ky është nënshkrimi I Metës, në ‘’Ditën Portokalli’’, aktivitet I zhvilluar në selinë e Kuvendit. Kuptohet që ky është një nënshkrim kushtuar fëmijëve, për të cilët Meta u shpreh se duhet të kemi më shumë vëmendje si shoqëri, kurse për akuzat e Doshit e zhvillimeve të fundit Metës I mjafton vetëm të buzëqeshë ironikisht.

 MG 0276

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bamir Topi del në mbrojtje të Ilir Metës: Nuk ka pse të japë dorëheqjen
PD, Paloka: Meta po krijon alibi, të japë dorëheqjen »
Article Logic
Execution time: 0.0090091228485107
array(1) { ["section"]=> string(41) "slogan-i-metes-me-qetesi-dhe-dashuri-5131" }