Snowden: Facebook po ju spiunon

Publikuar tek: bota, më 23:28 01-08-2019 Snowden: Facebook po ju spiunon Edward Snowden

Ish-agjenti i NSA-së amerikane, Eduard Snowden paralajmëron përdoruesit e Facebook se po spiunohen nga rrjeti social.

Në një postim në Twitter, Snoëden tha se gjatë ditëve në vijim do të shpjegojë se si Instagram dhe Facebook spiunojnë përdoruesit. Ai kërkoi ndihmën e ndjekësve për të nisur luftën kundër “spiunimit”.

“Në ditët në vijim do t’ju shpjegoj metodat se si këto uebfaqe ju spiunojnë, si dhe metodat për të limituar se sa këto uebfaqe dinë për ju. Nëse i përdorni, më ndiqni”, shkruajti Snowden.

Snowden u bë i famshëm në vitin 2013 kur ekspozoi në media si “The Guardian” dhe “The Ëashington Post” dokumente sekrete nga programet e spiunimit të Agjencisë së Sigurisë Kombëtare (NSA).

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011337041854858
array(1) { ["section"]=> string(37) "snowden-facebook-po-ju-spiunon-174098" }