Socialistët e Tiranës dhe Durrësit votojnë sot delegatët për në Kongres. Flet Ervin Bushati për procesin

Publikuar tek: politike, më 10:36 27-02-2016 Socialistët e Tiranës dhe Durrësit votojnë sot delegatët për në Kongres. Flet Ervin Bushati për procesin

Socialistët e Tiranës dhe Durrësit votojnë sot për delegatët e tyre për në Kongresin e Partisë Socialiste që do të mbahet më 19 mars.

Lidhur me procesin ka folur sot për ‘’News24’’ Ervin Bushati, përfaqësues i Njësisë 8 në kryeqytet

Në Tiranë do zgjidhen 128  delegatë, kurse  në Durrës 33. Ndërkohë që në Njësinë 8, do vendosen 10 delegatë.

“Do zgjedhim 10 delegatë, 5 femra dhe 5 meshkuj. Procesi është i hapur dhe transparent. Procesi i zgjedhjeve do të vijojë deri në orën 16:00.”, thotë Bushati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084688663482666
array(1) { ["section"]=> string(109) "socialistet-e-tiranes-dhe-durresit-votojne-sot-delegatet-per-ne-kongres-flet-ervin-bushati-per-procesin-33667" }