Solli gëzim për shumë fëmijë, vdes papritur në moshën 68 vjeçare aktori i njohur

Publikuar tek: bota, më 16:00 31-05-2020 Solli gëzim për shumë fëmijë, vdes papritur në moshën 68 vjeçare aktori i njohur Michael Angelis

Aktori i njohur Michael Angelis, zërin e të cilit njohim si narratori i Thomas The Tank Engine, ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçarre.

Angelis, nga Liverpooli, vdiq papritur dje në shtëpinë e tij. Në momentin që ka ndërruar jetë me të ka qenë edhe gruaja e tij, Jennifer Khalastchi.

Aktori solli gëzim për jetën e shumë fëmijëve. Ndër rolet e tij të njohura ishte ai i Arnie në Shtator Song, Lucien Boswell në The Liver Birds dhe Mickey Startup në Auf Wiedersehen. Ai gjithashtu u shfaq në Holby City, Casualty, The Bill dhe Heartbeat.

Ai doli për herë të parë në TV në vitet 1970 në programe të tilla si Z Cars, Teatri Tridhjetë-Minutë dhe Rruga e Coronation.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092258453369141
array(1) { ["section"]=> string(86) "solli-gezim-per-shume-femije-vdes-papritur-ne-moshen-68-vjecare-aktori-i-njohur-208523" }