Sondazhet e para të Eurovision, Eneda Tarifa me këngën më të votuar

Publikuar tek: kulture-art, më 15:40 24-02-2016 Sondazhet e para të Eurovision, Eneda Tarifa me këngën më të votuar

Këngëtarja shqiptarë Eneda Tarifa që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision më këngën “Përrallë” është shpallur si kënga më e votuar nga sondazhet e para.

Kënga e përfaqësuese shqiptare e kënduar na Eneda Tarifa është votuar më 45.34% dhe ka lënë pas Irlandën Spanjën Austrinë dhe mjaft shtete të tjera. Këngëtarja aktualisht është duke xhiruar klipin e këngës në “Fairtyle”, në studion e basistit Robbie Williams, në Londër.

enedatarifaeurovision2

Rezultatet në përqindje 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030580043792725
array(1) { ["section"]=> string(72) "sondazhet-e-para-te-eurovision-eneda-tarifa-me-kengen-me-te-votuar-33430" }