Sondazhi i ANSA, ja kë duan italianët si trajner të kombëtares

Publikuar tek: sport, më 21:09 15-11-2017 Sondazhi i ANSA, ja kë duan italianët si trajner të kombëtares

Agjencia italiane e lajmeve ANSA ka zhvilluar një sondazh për trajnerin e ri të kombëtares.

Votuesit në këtë sondazh kanë zgjedhur Carlo Ancelotti si trajnerin e preferuar të ardhshëm të ekipit kombëtar të italian.

Ish-trajneri i Bayern Munich, ka marrë 49% te votave. Në vend të dytë ai ndiqet nga Antonio Conte që është dhe paraardhësi i Vnturës me 26%.

Në vend të 3-të Roberto Mancini me 10%, më pas Allegri me 8%  dhe Di Biagio me 6% në vendin e fundit.

Në këtë sondazh vetëm vetëm gjatë ditës së djeshme kanë votuar 968 njerëz. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021949052810669
array(1) { ["section"]=> string(67) "sondazhi-i-ansa-ja-ke-duan-italianet-si-trajner-te-kombetares-99710" }