Sondazhi i Antonio Noto për Tiranën: PS në të njëjtat “ujëra”, rritje e konsiderueshme për PD-në, bie LSI dhe partitë e tjera

Publikuar tek: politike, më 22:39 19-01-2021 Sondazhi i Antonio Noto për Tiranën: PS në të njëjtat “ujëra”, rritje e konsiderueshme për PD-në, bie LSI dhe partitë e tjera Ilustruese

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora” janë publikuar rezultatet e sondazhit të Antonio Noto në bashkëpunim me RTV Ora.

Sipas këtij sondazhi, në qarkun e Tiranë kryeson Partia Socialiste me 46-50%, duke qëndruar në të njëjtat kuota me zgjedhjet e vitit 2017.

Ndërkohë rritje të konsiderueshme ka pësuar Partia Demokratike, e cila qëndron në 36-40%, disa pikë më shumë se 30% i vitit 2017.

Ulje e lehtë për LSI-në qëndron mes 8-12%, ndërkohë që PDIU dhe partitë e tjera kanë pësuar edhe ato ulje të lehtë.

Screenshot_12.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sondazhi i Antonio Noto: Rritje vetëm për Partinë Demokratike, PS dhe LSI humbasin pikë, rriten shpresat për partitë e reja
»
Article Logic
Execution time: 0.010951995849609
array(1) { ["section"]=> string(127) "sondazhi-i-antonio-noto-per-tiranen-ps-ne-te-njejtat-ujera-rritje-e-konsiderueshme-per-pd-ne-bie-lsi-dhe-partite-e-tjera-235650" }