Sondazhi i Antonio Noto: Rritje vetëm për Partinë Demokratike, PS dhe LSI humbasin pikë, rriten shpresat për partitë e reja

Publikuar tek: politike, më 21:55 19-01-2021 Sondazhi i Antonio Noto: Rritje vetëm për Partinë Demokratike, PS dhe LSI humbasin pikë, rriten shpresat për partitë e reja Basha - Rama - Kryemadhi

Në emisionin “Tempora” mbrëmjen e sotme janë publikuar rezultatet e sondazhit të zhvilluar nga Antonio Noto në bashkëpunim me RTV Ora.

Sipas rezultateve të këtij sondazhi, është Partia Demokratike ajo që ka pësuar rritjen më të madhe në krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, pasi ka një rritje nga 4-7%.

Ndërkohë kanë pësuar ulje pikët e Partisë Socialiste dhe LSI-së, pasi sipas sondazhit, të dyja vijnë kanë humbur disa pikë në krahasim me zgjedhjet e vitit 2017.

Socialistët humbasin 2-6%, ndërkohë që humbja e LSI-së është nga 1-5%.

Kanë opësuar rritje partitë e tjera që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, pasi 6-10% e votave duket se do t’u takojnë atyre, që do të thotë se rriten shanset e partive të reja që të sigurojnë mandate në këto zgjedhje.

Screenshot_11.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U largua me bujë nga Bashkia e Shkodrës, PS i beson drejtimin e qarkut të rëndësishëm Valdrin Pjetrit
Sondazhi i Antonio Noto për Tiranën: PS në të njëjtat “ujëra”, rritje e konsiderueshme për PD-në, bie LSI dhe partitë e tjera »
Article Logic
Execution time: 0.01256799697876
array(1) { ["section"]=> string(127) "sondazhi-i-antonio-noto-rritje-vetem-per-partine-demokratike-ps-dhe-lsi-humbasin-pike-rriten-shpresat-per-partite-e-reja-235646" }