Sondazhi / Shoferët e BMW, më të urryerit

Publikuar tek: bota, më 16:28 22-08-2015 Sondazhi / Shoferët e BMW, më të urryerit

Ata që ngasin automjete të tipit “BMW” janë më të urryerit në rrugë, pretendon një sondazh i ri i realizuar në Britaninë e Madhe.

Sipas të anketuarve shoferët e BMW-ve janë arrogant, harbut dhe të bezdisshëm. Ndërsa sondazhi gjeti se ata që ngasin makina “Honda”, janë më të qetë dhe tolerant në rrugë. Sipas përgjigjeve, shoferët e BMW-ve nuk hapin rrugën si dhe ngasin makinën shumë ngadalë.

Shoferët e Fiatit u renditën të dytët, dhe arsyeja më e fortë ishte se shkëputen shumë ngadalë momentin kur hapet semafori. Në sondazh morën pjesë 1,000 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011565923690796
array(1) { ["section"]=> string(44) "sondazhi-shoferet-e-bmw-me-te-urryerit-18946" }