Sonte festa e Shna Ndout, mijëra pelegrinë drejt Kishës së Laçit

Publikuar tek: aktualitet, më 21:47 12-06-2019 Sonte festa e Shna Ndout, mijëra pelegrinë drejt Kishës së Laçit

Mijëra pelegrinë i janë drejtuar sot Kishës së Shna Ndout në Laç në shenjë sakrifice, falenderimi dhe lutjeje për t’ju plotësuar dëshirat.

Pelegrinazhi 13 javor në këtë vend të shenjte kulmon gjatë datës 12 dhe 13 qershor. Për mbarvajtjen e pelegrinazhit janë angazhuar forcat e policisë dhe pushteti vendor, të cilat kanë marrë një sërë masash.

Një pelegrinazh i tillë praktikohet në shenjë pendese, në emër të sakrificës dhe lutjeje ose falenderimi që i dërgohet  shenjtorit Shna Ndou, i cili njëherësh bën edhe mrekulli. 

Lutjet në këtë vend të shenjtë që i dërohen shënjtorit Shna Ndou, i cili bën mrekulli nga më të paimagjinueshmet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026453971862793
array(1) { ["section"]=> string(70) "sonte-festa-e-shna-ndout-mijera-pelegrine-drejt-kishes-se-lacit-168002" }