Sonte nata e katërt e Festës së Birrës, dj Barzilay që do “tërbojë” korçarët e mbarë shqiptarët

Publikuar tek: kulture-art, më 17:17 12-08-2017 Sonte nata e katërt e Festës së Birrës, dj Barzilay që do “tërbojë” korçarët e mbarë shqiptarët

Mbrëmë ishte nata e tretë e “Festë së Birrës” në qytetin e Korçës, ku atmosfera ishte spektakolare.

Në skenë interpretuan disa nga këngëtarët më në zë të rrymave të ndryshme muzikore në vend.

Ndërkohë pas performancës së shkëlqyer të një nate më parë, “Festa e Birrës” ringjitet sërish në skenë sonte, për të sjellë ritëm, energji dhe argëtim, me disa nga këngëtarët më të mirë të momentit.

Nata e sotme do të kulmojë me interpretimin e Dj Meital Barzilay nga Izraeli, i cili pritet të ngjitet në skenë pas këngëtarit Eugent Bushpepa.

Programi i Festës së Birrës për natën e katërt, parashikon ngjitjen në skenë të këngëtarëve:

- Gjergj Kachinari

- Devis Xherahu

- Eugent Bushpepa

- Dj Meital Barzilay nga Izraeli

Por pëveç muzikës, në festë nuk do të mungojë edhe lajtmotivi i festës, Birra, që do e kthejë këtë natë për korçarët dhe gjithë shqiptarët në një datë të paharrueshme.

Fotot nga nata e tretë:

20841348_10210644761257236_998686533_o.jpg

20821363_10210644763777299_1168116340_o.jpg

20807036_10210644761617245_30144128_o.jpg

20806684_10210644761217235_434668008_o.jpg

20821192_10210644761497242_469559654_o.jpg

20821290_10210644761657246_2041688412_o.jpg

20839712_10210644763737298_545043714_o.jpg

20839666_10210644761577244_89488384_o.jpg

20813122_10210644761537243_1102645713_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024425029754639
array(1) { ["section"]=> string(98) "sonte-nata-e-katert-e-festes-se-birres-dj-barzilay-qe-do-terboje-korcaret-e-mbare-shqiptaret-88940" }