Sonte në darkë plas “bomba” në Policinë e Shtetit, lëvizje "furtunë"

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 25-04-2017 Sonte në darkë plas “bomba” në Policinë e Shtetit, lëvizje

Një “furtunë” e vërtetë lëvizjesh në Policinë e Shtetit.

Newsbomb.al mëson se në mbrëmje, drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako do shkarkojë dhe lëvizë nga detyra drejtorë të policisë në qarqe. Ende nuk bëhen me dije emrat e tyre por newsbomb.al mëson se bëhet fjalë për të paktën 3 drejtorë të rëndësishëm.

Këto lëvizje vijnë në një kohë që brenda një jave janë zbuluar mbi 10 ton drogë si rezultat i aksioneve të policisë dhe kur opozita gjithnjë e më shumë po lëshon akuza të forta që lidhen pikërisht me situatën e drogës në vend, një problem që ka krijuar krisje edhe mes vetë aleancës PS-LSI e së fundmi edhe mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cilat janë tre ngjarjet e bujshme ku u përfshi Ervin Dalipaj, pistat e “nxehta” ku janë përqëndruar hetimet
Atentati në Durrës, ja pse autorët mund të identifikohen lehtësisht »
Article Logic
Execution time: 0.011448860168457
array(1) { ["section"]=> string(69) "sonte-ne-darke-plas-bomba-ne-policine-e-shtetit-levizje-furtune-76392" }