Soreca: Do vazhdojmë ‘presionin’ për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: aktualitet, më 14:59 29-01-2020 Soreca: Do vazhdojmë ‘presionin’ për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka deklaruar se do të vazhdojë të bëjë ‘presion’ për hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Përmes një statusi në ‘Twitter’, ai shprehet se paralelisht do përpiqet të vendos mënyra për të përmirësuar procesin e pranimit.

‘Komisioni Evropian do të vazhdojë të bëjë ‘presion’ për hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Paralelisht, do të përpiqet të mbajë vrullin duke vendosur mënyra për të përmirësuar procesin e pranimit, përfshirë metodologjinë e zgjerimit dhe një kornizë të përforcuar të investimeve’, shkruan Soreca.

soreca.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031702995300293
array(1) { ["section"]=> string(100) "soreca-do-vazhdojme-presionin-per-hapjen-e-negociatave-per-shqiperine-dhe-maqedonine-e-veriut-193499" }