Soreca takon kryetaren e KLGJ dhe përshëndeten me grusht: Plotësimi i pozicioneve të Gjykatës së Lartë mbetet përparësi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:43 25-09-2020 Soreca takon kryetaren e KLGJ dhe përshëndeten me grusht: Plotësimi i pozicioneve të Gjykatës së Lartë mbetet përparësi Soreca dhe Llagami

Ambasadori i BE Luigi Soreca ka takuar sot kryetaren e KLGJ Naureda Llagami.

Gjatë takimit Soreca ka theksuar se plotësimi i pozicioneve të mbetura të Gjykatës së Lartë mbetet një përparësi kryesore që mbështetet nga BE.

“U takova sot me Kryetaren e KLGJ-së, Naureda Llagami. Këshilli luan një rol kryesor në sistemin e ri të gjyqësorit. Plotësimi i pozicioneve të mbetura të Gjykatës së Lartë mbetet një përparësi kryesore. BE-ja mbështet Këshillin dhe përpjekjet e tij për të rritur pavarësinë dhe efikasitetin e sistemit gjyqësor”, shkruan Soreca, krahas fotove ku shihet se janë takuar me grusht për shkak të pandemisë.

Screenshot_2.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011998891830444
array(1) { ["section"]=> string(125) "soreca-takon-kryetaren-e-klgj-dhe-pershendeten-me-grusht-plotesimi-i-pozicioneve-te-gjykates-se-larte-mbetet-perparesi-221628" }