Soros parashikon shkatërrimin e Bashkimit Europian, Rusia ‘fuqi në rritje’

Publikuar tek: bota, më 18:40 18-01-2018 Soros parashikon shkatërrimin e Bashkimit Europian, Rusia ‘fuqi në rritje’

Miliarderi George Soros ka deklaruar se Bashkimi Europian është në prag të shkatërrimit për shkak të rritjes së nacionalizmit.

Miliarderi hungarezo-amerikan që operon një sërë organizatash me influencë në Europë, përfshi edhe Fondacionin për Shoqërinë e Hapur, ka thënë për “Financial Times” se Rusia është një fuqi në rritje.

BE është një institucion në prag të një shkatërrimi“, pohoi ai. “Dhe Rusia është tani fuqia e ringjalljes, e bazuar në nacionalizëm”, transmeton RT.

Në nëntor, Soros konfirmoi se kishte dorëzuar 18 miliardë dollarë shtesë – pjesa më e madhe e pasurisë së tij personale – në organizatën OSF, të cilën ai e udhëheq si kryetar i bordit global, duke e kthyer atë në një nga fondacionet më të mëdha bamirëse ndonjëherë. Transferimet totale të tij tani arrijnë në 32 miliardë dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012022972106934
array(1) { ["section"]=> string(78) "soros-parashikon-shkaterrimin-e-bashkimit-europian-rusia-fuqi-ne-rritje-107041" }