Sot, 108 vjetori i Policisë së Shtetit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:21 13-01-2021 Sot, 108 vjetori i Policisë së Shtetit

"Muri i Kujtesës" në Ministrinë e Brendshme, simbol i mirënjohjes së përjetshme për të mos i harruar më dëshmorët e Policisë së Shtetit. Janë 264 YJE TË ARTË, për 264 policë të rënë në krye të detyrës, sot Dëshmorë të Atdheut!

Memoriali është vendosur kur ministër i Brendshëm ishte socialisti Saimir Tahiri.

Ylli i 264-rt në Murin e Kujtesës, që u vendos nga Kryeministri Edi Rama, ministri Tahiri dhe familjarë të tij, i përket Dëshmorit të Atdheut Ardian Kodra, ish-punonjës i FNSH-së së Shkodrës, rënë në krye të detyrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis vaksinimi kundër Covid-19 në Shqipëri, e para e merr Najada Çomo, Rama i dyti
Sot, 108 vjetori i Policisë së Shtetit »
Article Logic
Execution time: 0.011353015899658
array(1) { ["section"]=> string(44) "sot-108-vjetori-i-policise-se-shtetit-234782" }