Sot 8 Marsi, Meta mesazh special për të gjitha gratë: Dita për të reflektuar

Publikuar tek: aktualitet, më 08:16 08-03-2018 Sot 8 Marsi, Meta mesazh special për të gjitha gratë: Dita për të reflektuar

Presidenti Ilir Meta uron të gjitha gratë me rastin e e festës së 8 Marsit.

Këtë ditë Meta e sheh si një ditë reflektimi, siç e quan ai, pasi ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre.

“Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave dhe motrave, të cilat me shpirtin, dashurinë, sakrificat e përkushtimin e tyre, lartësojnë vlerat më të mira të shoqërisë dhe familjes shqiptare. Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen e të mos vuajnë dhunën në familje e shoqëri.

Fuqizimi i tyre social, ekonomik dhe politik është forcim i familjes shqiptare dhe garancia më e sigurtë për një Shqipëri europiane dhe të begatë”, shkruan Meta.

 

metaaaa.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria me sëmundshmërinë më të lartë në Rajon, por me numrin më të ulët të…
Flasin GAZETARËT amerikanë: Si i zbuluam lidhjet e PD-së me rusët »
Article Logic
Execution time: 0.012465000152588
array(1) { ["section"]=> string(81) "sot-8-marsi-meta-mesazh-special-per-te-gjitha-grate-dita-per-te-reflektuar-112558" }