Sot afati i fundit për të aplikuar për KQZ-në e re, çojnë emrat dhe dy kandidatë të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:51 18-09-2020 Sot afati i fundit për të aplikuar për KQZ-në e re, çojnë emrat dhe dy kandidatë të tjerë

Dy ditë më parë u zbardhën emrat e aplikantëve që konkurojnë për 12 vende vakante në KQZ-në e re. Mes emrave spikaste ai i ish-kryeprokurorit Theodhori Sollaku, i cili mendohet se është dhe i preferuari i socialistëve për në krye të këtij Komisioni.

Por sot, që është dhe afati i fundit për dorëzimin e kandidaturave, kanë aplikuar për kryetar të KQZ-së Ilirjan Celibashi e Ilir Rusmajli.

LISTA E PLOTË ME EMRA:

1-Irsa Ruci

2-Agim Paskali

3-Halil Hyseni

4-Hysen Osmanaj

5-Ledio Braho

6-Lefterije Lleshi

7-Odeta Berberi

8-Arens Çela

9-Anjeza Dajzmaili

10-Spiro Maliqi

11-Naim Mecalla

12-Redinela Beqiraj

13-Durim Grabova

14-Farie Osmani

15-Arben Xhiku

16-Thedhori Sollaku

17-Perparim Shullazi

18-Eldrina Karafili

19-Lealba Pelingu

20-Haki Mustafa

21-Arben Isaraj

22-Odeta Seferaj

23-Lindita Tako

24-Kamerion Salillari

25-Ardian Myslimaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015085935592651
array(1) { ["section"]=> string(95) "sot-afati-i-fundit-per-te-aplikuar-per-kqz-ne-e-re-cojne-emrat-dhe-dy-kandidate-te-tjere-220822" }