Sot dasma mbretërore, zbulohen të ftuarit e dasmës së Princ Lekës, nga e gjithë bota në Tiranë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:37 08-10-2016 Sot dasma mbretërore, zbulohen të ftuarit e dasmës së Princ Lekës, nga e gjithë bota në Tiranë

Dhjetëra pjesëtarë të familjeve mbretërore nga e gjithë bota janë të ftuar në dasmën e Princit Leka me Elia Zaharian, ceremoni madhështore e plot surpriza që do të mbahet të shtunën në Pallatin Mbretëror në Tiranë. Newsbomb.al mëson se mes të ftuarve më të rëndësishëm është Mbretëresha e Spanjës, Sofia, e cila është njëkohësisht e vetmja Mbretëreshë në listën e të ftuarve. Gjithashtu i ftuar është edhe Shefi Michael i Kentit, kushëriri i Mbretëreshës Elizabeth II; Princi William dhe Princesha Sybilla e Luksemburgut; Princi Phillip dhe Princesha Isabella e Lihtenshtejnit.

Lista e të ftuarve në dasmën e Princit Leka II:

Mbretëresha Sofia e Spanjës

Shefi Michael i Kentit

George dhe Eilika Arkdukë të Austrisë

Princesha Lea e Belgjikës (e veja e vëllait Alberto dhe Baudouin e Belgjikës)

Infante Carlos, Duka i Kalabrisë dhe Camilla, Duka i Kastros

Princi Ali i Egjiptit

Princi Davit Bagrationi i Gjeorgjisë

Princi Georg Friedrich i Prusisë

Princesha Irene e Greqisë

Michael dhe Marina nga familja mbretërore e Greqisë

Perandoresha Farah Pahlavi e Iranit

Princesha Maria Pia e Savojës

Princesha Maria Gabriella e Savojës

Shefi Phillip dhe Isabella të Lihtenshtejnit

Princi William dhe Princesha Sybilla e Luksemburgut

Princi Nikola II i Malit të Zi

Princesha Lalla Meryem e Marokut

Dukët e Braganza

Pirncesha trashëgimtare Margarita e Rumanisë dhe Princi Radu

Dukesha e Madhe Maria e Rusisë dhe Duka George

Princi i kurorës Aleksandër i Serbisë dhe gruaja e tij, Princess Katherina

Princesha Gloria Thurn, Taxis dhe Princesha Elisabeth

Princi Gundakar dhe Princesha Marie e Lihtenshtajnit

Princesha Imaculata dhe Princesha Charlotte e Lihtenshtajnit

Princi Michael i Jugosllavisë

Princesha Maria Tereza e Bourbon Parmës

Princi Alvaro de Orleans-Borbon dhe Princesha e Orleans-Borbon Antonella

(C) Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “E njoh mirë këtë dreq sëmundjeje, e di si të rrënon”, rrëfimi tronditës i gazetares së njohur shqiptare
FOTO E DITES »
Article Logic
Execution time: 0.012418985366821
array(1) { ["section"]=> string(98) "sot-dasma-mbreterore-zbulohen-te-ftuarit-e-dasmes-se-princ-lekes-nga-e-gjithe-bota-ne-tirane-55470" }