Sot, "Dita Botërore e Lumturisë", ja çfarë ju sjell lumturi sipas studiuesve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:35 20-03-2015

 “Këndo se të kalon”. Muzika në fakt ka fuqinë të ndryshojë një ditë të keqe. Këndoni një këngë të bukur, këndojeni dhe pse jo kërceni,! Jepjuni lumturisë. Dhe këtë herë, kjo nuk është thjesht një mënyrë të thëni. Studiues të shumtë të shkencës e kanë vërtetuar . Dsa studiues kanë gjetur edhe disa këngë që ju sjellin në humor të mirë. Këto janë 10 këngët që do ju sjellin copëza lumturie në ditën Botërore të Lumturisë.

1) Bobby McFerrin - Don’t Worry Be Happy 

2) Pharrell Williams - Happy 

3) Bob Marley - Three Little Birds 

4) Al Bano & Romina Poëer - Felicità 

5) Beach Boys - Surfin Usa 

6) Domenico Modugno - Nel blu dipinto di blu 

7) OutKast - Hey Ya! 

8) Vasco Rossi - Splendida giornata 

9) Mika - Grace Kelly 

10) Gorillaz - Feel Good Inc.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlorë, 37 vjecari kapet me 150 kg hashash
Këshilltari i ministrit Veliaj kritikon Europën për racizmin në rritje »
Article Logic
Execution time: 0.012530088424683
array(1) { ["section"]=> string(77) "sot-dita-boterore-e-lumturise-ja-cfare-ju-sjell-lumturi-sipas-studiuesve-6435" }