Sot ditëlindja e Margarita XHEPËS, Presidenti i shkon në spital (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:05 02-04-2019 Sot ditëlindja e Margarita XHEPËS, Presidenti i shkon në spital (FOTOT) Presidenti Ilir Meta ne spital te aktorja Margarita Xhepa

Sot është ditëlindja e aktores së magjishme e cila i ka falur kaq shumë publikut shqiptar, Margarita Xhepa.

Aktores 85-vjeçare i ka shkuar në spital Presidenti Ilir Meta duke i dhuruar edhe një buqetë lulesh.

“Shumë pranvera të tjera të lumtura për yllin e kinematografisë shqiptare, të papërsëritshmen, Margarita Xhepa.
I uroj shërim të shpejtë, besimplotë se do ta shohim sërish në skenë me të tjera role, që do t’i shtojnë freskinë buqetës së saj të jashtëzakonshme artistike”, shkruan Meta.

Ylli i kinematografisë shqiptare iu nënshtruar një ndërhyrje në këmbë, të realizuar me sukses dhe tashmë gëzon shëndet të plotë.

55935468_2200558149990446_840608525271957504_n.jpg

56301838_2200558203323774_662305487714254848_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064480304718018
array(1) { ["section"]=> string(75) "sot-ditelindja-e-margarita-xhepes-presidenti-i-shkon-ne-spital-fotot-158882" }