Sot ditëlindja e Naim Frashërit, vogëlushi Drino ka nje mesazh që s’duhet humbur kurrsesi (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:57 25-05-2016

Sot është ditëlindja e rilandasit të madh Naim Frashëri.

Për ta kujtuar ky vogëlush i shkollës “Protagonistët” ka zgjedhur poezinë “Shpresë” duke dhënë kështu edhe një mesazh të fuqishëm përmes vargjeve.

Vogëlushi i talentuar quhet Drino Kristo dhe është djali i gazetarit, pedagogut dhe aktivistit të shoqërisë civile Erion Kristo. Për më shumë ndiqni interpretimin brilant të tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34702110290527
array(1) { ["section"]=> string(100) "sot-ditelindja-e-naim-frasherit-vogelushi-drino-ka-nje-mesazh-qe-s-duhet-humbur-kurrsesi-video-41427" }