Sot ditëlindja e poetit të madh Frederik Rreshpja, dëgjoni interpretimin magjik të poezisë së tij nga Mimoza Ahmeti

Publikuar tek: kulture-art, më 17:17 19-07-2020 Sot ditëlindja e poetit të madh Frederik Rreshpja, dëgjoni interpretimin magjik të poezisë së tij nga Mimoza Ahmeti Frederit Rreshpja / Mimoza Ahmeti

Sot është ditëlindja e poetit lirik, eseistit dhe publicistit të madh shkodran Frederik Rreshpja.

Këtë ditë të shënuar, poetja Mimoza Ahmeti ka vendosur ta kujtojë duke interpretuar një prej poezive të tij, “Përditë fluturojnë stinët”.

“Mimoza Ahmeti me një interpretim të një poezie nga Frederik Rreshpja për të kujtuar poetin në ditën e lindjes së tij,” shkruan në rrjetet sociale ministrja e Kulturës Elva Margariti, e cila ka shpërndarë edhe videon. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010147094726562
array(1) { ["section"]=> string(121) "sot-ditelindja-e-poetit-te-madh-frederik-rreshpja-degjoni-interpretimin-magjik-te-poezise-se-tij-nga-mimoza-ahmeti-214293" }