Sot “El Clasico”, do të ndiqet nga mbi 500 milionë shikues

Publikuar tek: sport, më 17:03 22-03-2015 Sot “El Clasico”, do të ndiqet nga mbi 500 milionë shikues

Sot në mbrëmje në stadiumin “Camp Nou” do të zbresin në fushë dy prej skuadrave me më shumë histori dhe kupa në futboll.

Konkurrenca e fortë që ekziston këtë sezon midis Barcelonës dhe Real Madridit ka ngjallur një interes të jashtëzakonshëm të sportdashësve në mbarë botën.

Mbi 500 milionë shikues nga mbarë botë pritet të ndiqet superderbi i Spanjës, këtë mbrëmje.

Pas javës së 27-të, është Barcelona ajo që kryeson në La Liga me 65 pikë, një më shumë se Real Madridi i Carlo Ancelottit, që pozicionohet në vendin e dytë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Platini: Duhet një vend më shumë për Europën në Kupën e Botës
Halili i Tiranës mesazh tifozëve bardheblu: Duhet mbështetje, do tia dalim »
Article Logic
Execution time: 0.0087909698486328
array(1) { ["section"]=> string(60) "sot-el-clasico-do-te-ndiqet-nga-mbi-500-milione-shikues-6638" }