Festa e veçantë në qytetin verior, “Dita e liqenit të Shkodrës”, që çel sezonin e ri turistik

Publikuar tek: kulture-art, më 15:25 03-06-2017 Festa e veçantë në qytetin verior,  “Dita e liqenit të Shkodrës”, që çel sezonin e ri turistik

“Dita e liqenit të Shkodres”, festa tradicionale që shënon hapjen e sezonit turistik në Shirokë,  pak metra larg qytetit të Shkodrës.

Çelja e sezonit ka sjellë një atmosferë të ngrohtë, që nisi me grupet artistike dhe më pas edhe me garat e nxënësve të shkollave në sportet ujore. Aktiviteti në fjalë erdhi si bashkëpunim mes Bashkisë së Shkodrës dhe universitetit “Luigj Gurakuqi” që organizuan aktivitete edhe në not, vaterpolo, kanotazh, gara me kanoe etj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031120777130127
array(1) { ["section"]=> string(90) "sot-eshte-festa-tradicionale-dita-e-liqenit-te-shkodres-qe-cel-sezonin-e-ri-turistik-81096" }