‘Sot, im bir do të shënonte 22 vite të jetës së tij’, pedagogia përlot me mesazhin për të birin

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 05-03-2017 ‘Sot, im bir do të shënonte 22 vite të jetës së tij’, pedagogia përlot me mesazhin për të birin

Kejdi Halili djali i pedagoges dhe gazetares Erenestina Halili i cili humbi tragjikisht jetën në një aksident me motorr do të bënte sot 22 vjeç.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ajo kujton të birin dhe rrëfen se vajza e saj shënoi emrin në librin e Zotit, në pritje të pagëzimit.

Statusi i plotë:

Sot, im bir do të shënonte 22 vite të jetës së tij. 
Sot, ime bijë, shënoi emrin në librin e Zotit, në pritje të pagëzimit. 
Ajo zgjodhi të mbajë emrin e pagëzimit të vëllait.
Ishte e diel, kur ai erdhi në këtë jetë. 
Sot e motra mbajti dritën, një dhuratë drejt altarit. 
Në krah të saj, nunia, emri i të cilës në libër, krah emrit të bijës! 
Janë kreshme, javë e ditë të forta, ato ditë, ku misteri dhe rrugët e Zotit, janë kaq pranë e na kujtojnë ringjalljen...!

Kejdi Halili dhe Ergi dini gjetën vdekjen në një aksident me motorr në nëntor të 2016-ës pranë urës n ëish-Bllok.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Blici rrugor’, ja shifrat e pabesueshme të shkeljeve rrugore në një muaj
Nga Shqipëria në Itali me 1 kg heroinë të pastër, arrestohet trafikanti »
Article Logic
Execution time: 0.010824918746948
array(1) { ["section"]=> string(97) "sot-im-bir-do-te-shenonte-22-vite-te-jetes-se-tij-pedagogia-perlot-me-mesazhin-per-te-birin-70842" }