Sot mbahen zgjedhjet për kreun e KMSH, tërhiqet nga gara një tjetër kandidat

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 02-03-2019 Sot mbahen zgjedhjet për kreun e KMSH, tërhiqet nga gara një tjetër kandidat

Ndërkohë që sot prite të zhvillohen zgjedhjet për kreun e komunitetit Mysliman në Shqipëri, është tërhequr nga gara nje tjëtr kandidat.

Myftiu i Kukësit, Islam Hoxha ka hequ dorë nga gara duke lënë kështu vetëm 3 kandidatë për të garuar.

Kujtojmë se ditëne  djeshme u tërhoq nga gara drejtuesi aktual Skënder Bruçaj ndërsa u skualifikua Gëzim Abdishaku pasi nuk plotësonte kriteret.

Tashmë në garë janë tre kandidatë; Ylli Gurra, që është myfti i Tiranës, Bujar Spahiu, aktualisht nënkryetar i KMSH, dhe Gramoz Blliku, myftiu i Lushnjës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029865980148315
array(1) { ["section"]=> string(82) "sot-mbahen-zgjedhjet-per-kreun-e-kmsh-terhiqet-nga-gara-nje-tjeter-kandidat-154839" }