Sot mblidhet Këshilli Kombetar i PD, cilat jan 2 ÇËSHTJET e rëndësishme të rendit të ditës

Publikuar tek: aktualitet, më 07:49 19-01-2019 Sot mblidhet Këshilli Kombetar i PD, cilat jan 2 ÇËSHTJET e rëndësishme të rendit të ditës

Ditën e sotme pritet të mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

Mësohet se në rendin e ditës ka dy çështje të rëndësishme, zgjedhja e Kryesisë së re të PD dhe diskutimi për gjendjen politike në vend.

Dje, kreu i PD, Lulzim Basha propozoi edhe emrat për Këshillin Kombëtar.

DEKLARATA E BASHËS:

Ditën e nesërme mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme.

Së pari, zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike, pikë e rendit të ditës që përfshin, po ashtu, zgjedhjen e sekretariatit ekzekutiv dhe sekretarëve funksionalë, si edhe disa të funksioneve të tjera statutore. Pika e dytë e rendit të ditës ka të bëjë me diskutimin për gjendjen politike në vend dhe marrjen e vendimeve politike nga organi më i lartë vendimmarrës Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

Në ndryshim nga tradita e herëve të tjera, kam vendosur sot të shpalos para jush, propozimet që Kryetari i Partisë Demokratike në bazë të statutit i bën Këshillit Kombëtar, për funksionet e sipërpërmendura.

Kështu, për 15 anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike që zgjidhen me votë direkte nga Këshilli Kombëtar kam vendosur t’i propozoj Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, këto emra:

Agron Shehaj

Aldo Bumci

Arben Beqiri

Arben Ibro

Avenir Peka

Bardh Spahia

Besart Kadia

Dhurata Cupi

Dritan Shano

Dorjan Gjonmarkaj

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Ceno

Ervin Salianji

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fatbardh Sallaku

Fitim Zekthi

Flamur Hoxha

Flamur Noka

Florjon Mima

Gazmend Koduzi

Genc Pollo

Gent Strazimiri

Genti Malko

Gerti Bogdani

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarber Malltezi

Jorida Tabaku

Kastriot Sulka

Klevis Balliu

Kreshnik Collaku

Ledina Mandia

Luciano Boci

Lindita Metaliaj

Mateo Spaho

Nada Mecorapja

Nevila Xhindi

Ndricim Mehmeti

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Roland Bejko

Rudina Hajdari

Tomorr Alizoti

Tritan Shehu

Valentina Duka

Xhemal Gjunkshi

Sekretariati organizativ:

Gazment Bardhi – Dorjan Teliti, Sekretar i Pergjithshem

Clirim Gjata – Marinela Ziu, Sekretar per Ceshtjet Ligjore

Sahit Dollapi – Lulzim Omuri, Sekretar Organizativ

Ivi Kaso – Dorjan Gjonmarkaj, Sekretar per Ceshtjet Zgjedhore

Ervin Minarolli – Minushe Lazaj, Sekretar per Burimet Njerezore

Propozime për organe statutore:

Bujar Nishani - Kryetar i Keshillit Kombetar

Halim Kosova Kryetar i Komisionit te Integritetit dhe Etikes

Jemin Gjana Kryetar i Komisionit Zgjedhor

Arben Ristani Kryetar i Komisionit te Apelimit

Alfred Rushaj Kryetar i Bordit Financiar

Kërkesë për votëbesim:

Edi Paloka - Nenkryetar

Edmond Spaho - Nenkryetar

Anëtarë të kryesisë:

Kryetarja e LDG Albana Vokshi

Kryetari i FRPD Belind Kellici

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arti në zi, ndahet nga jeta kompozitori Kozma Lara
Bizneset mes dy ekstremeve, si e parashikojnë 2019-ën »
Article Logic
Execution time: 0.014934062957764
array(1) { ["section"]=> string(96) "sot-mblidhet-keshilli-kombetar-i-pd-cilat-jan-2-ceshtjet-e-rendesishme-te-rendit-te-dites-149401" }