Sot, Neritan Liçaj mbush 47 vite jetë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:22 28-04-2016 Sot, Neritan Liçaj mbush 47 vite jetë

Aktori i dashur për publikun shqiptar, Neritan Liçaj feston sot 47 vjetorin e lindjes.

Njerëzit e tij më të afërt si; Arben Derhemi, Rovena Lule, Olta Daku dhe Bujar Alimani kanë pritur që ora të shënonte 00:00 për ta uruar në një nga lokalet e kryeqytetit.

Liçaj ka spikatur si aktor në teatër dhe kinematografi duke prekur suksesin me shumë role. Roli i parë i tij në teatër ishte me shfaqjen “Viktimat e detyrës”, ndërsa si aktor në film me “Kolonel Bunker”.

miq.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038205862045288
array(1) { ["section"]=> string(42) "sot-neritan-licaj-mbush-47-vite-jete-38945" }