Sot një ditë jo e qetë politike, por Rama dhe Selami shtrëngojnë duart

Publikuar tek: politike, më 21:47 08-12-2015 Sot një ditë jo e qetë politike, por Rama dhe Selami shtrëngojnë duart

Pavarësisht tensionit politik që ka mbizotëruar ditën e sotme, e ndikuar nga protesta e PD-së kundër qeverisë, politikanët nga të dyja krahët kanë tejkaluar ndasitë në ato cereomoni ku kanë marrë pjesë së bashku.

Rasti i fundit është shtrëngimi i duarve mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit të PD-së, Eduard Selami në prezantimin e librit të autorit Fred Abrahams mbrëmjen e sotme në hotel Rogner.

Ndoshta, prania e ambasadorit Donald Lu ka bërë që dy politikanët të tregohen më miqësor me njëri-tjetrin, pavarësisht ndarjeve të thella që ekzistojnë mes tyre.

Lexo edhe:

Linda Rama me uniformë policie ne prezantimin e librit të Fred Abrahams (Foto)

SHBA dhe BE dënojnë dhunën: PD të organizojë protesta paqësore dhe dialog konstruktiv

rama-linda2-687x1024.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097019672393799
array(1) { ["section"]=> string(75) "sot-nje-dite-jo-e-qete-politike-por-rama-dhe-selami-shtrengojne-duart-27280" }