‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, përdorni këto 3 ‘armë’ kur dilni nga shtëpia

Publikuar tek: aktualitet, më 19:08 23-11-2020 ‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, përdorni këto 3 ‘armë’ kur dilni nga shtëpia Ogerta Manastirliu me mjekët

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka bërë ndërkohë apel qytetarëve që të zbatojnë tre rregullat bazë, sa herë që dalin nga shtëpia.

Maska, distanca dhe higjiena janë tre armët që çdokush duhet të përdorë kur del nga shtëpia, shkruan Manastirliu në rrjete sociale.

Ministrja thotë se para se ta kurojmë virusin, duhet ta parandalojmë dhe kjo gjë bëhet prej nesh, në jetën tonë të përditshme, dhe jo në spitale.

Screenshot_10_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KED vendos për zëvendësimin e Besnik Muçit, ja kush u kualifikua për garën në Gjykatën Kushtetuese
Vlora epiqendër e Covid-19, raste pozitive në radhët e prefekturës, shkollës dhe policisë (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011253118515015
array(1) { ["section"]=> string(146) "sot-numri-me-i-larte-i-viktimave-nga-covid-19-manastirliu-apel-qytetareve-behuni-te-pergjegjshem-perdorni-keto-3-arme-kur-dilni-nga-shtepia-228854" }